Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu, tzw. detoksykacja to inaczej działania, których zadaniem jest eliminacja toksyn wprowadzanych do organizmu człowieka. Ogół czynności oraz procesów prowadzących do ogólnego wzmocnienia i zregenerowania ciała w szczególności wątroby a dokładniej jej komórek- hepatocytów. To właśnie one biorą bezpośredni udział w procesach detoksykacji oraz metabolizowaniu substancji obcych dla organizmu w tym leków.
Kwestia oczyszczania organizmu w obecnych czasach stanowi bardzo popularny temat, szczególnie wśród ludzi dbających o zdrowie.

Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu i równowaga kwasowo- zasadowa

Głównym mechanizmem umożliwiającym poprawny przebieg procesów życiowych w organizmie człowieka jest podtrzymanie odpowiedniego stężenia jonów wodorowych we krwi, czyli zachowanie równowagi kwasowo- zasadowej. O równowadze kwasowo- zasadowej można mówić, gdy stosunek anionów i kationów w płynach ustrojowych występuje w odpowiedniej korelacji. Krew człowieka posiada pH o odczynie lekko zasadowym, na poziomie 7,35-7,45. W takich warunkach prawidłowo zachodzą wszystkie reakcje chemiczne oraz biochemiczne organizmu. Ponadto przy adekwatnych parametrach organizm sam może przeprowadzać procesy samoleczenia. By zachować równowagę należy pamiętać o codziennych działaniach profilaktycznych. Do osiągnięcia korzyści zdrowotnych i poprawy parametrów klinicznych wynikających z  procesu detoksykacji należy działać długotrwale.

Jak utrzymać prawidłowe parametry organizmu?

Zakwaszenie organizmu sprzyja rozwojowi chorób, przyśpiesza procesy starzenia się komórek oraz ma wpływ na pogorszenie samopoczucia. Wynika najczęściej z braku ruchu i aktywności fizycznej, złej diety – bazującej na cukrach i substancjach słodzących, mięsie, przetworzonych produktach zbożowych a także daniach smażonych.
Na przywrócenie i zarazem utrzymanie prawidłowego środowiska w organizmie ma wpływ wiele czynników. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na dietę, włączyć racjonalny sposób żywienia oraz przyjmować odpowiednią ilość wody. Należy ograniczać spożywanie produktów kwasotwórczych. Dieta odkwaszająca powinna opierać się przede wszystkim na warzywach np. (brokuł, jarmuż, seler naciowy, szpinak) i owocach np. (cytrusy, jabłka, żurawina).

Mechanizmy i działania regenerujące

Eliminacje trucizn z organizmu można przeprowadzić w wielostronny sposób. Do jednego z nich należy usuwanie ich wraz z żółcią, ponieważ toksyny rozpuszczalne w tłuszczach są razem z nią wydalane. By osiągnąć efekt należy zasięgnąć po preparaty zwiększające relegowanie żółci. Należą do nich głównie zioła tj. dziurawiec, ostropest, mięta pieprzowa, mniszek lekarski. Następnie by przerwać wchłanianie żółci, gdzie są obecne związki toksyczne należy zastosować środki lekko przeczyszczające tj. liść senesu, aloes. Tego procesu nie można stosować długotrwale, ze względu na skutki uboczne w postaci zaparć. Resorpcje zwrotną toksyn obecnych w żółci można także zatrzymać poprzez spożywanie probiotyków, w szczególności zawierających szczepy bakterii Lactobacillus rhamnosus GG, Lactobacillus acidophilus oraz Lactobacillus plantarum, które w następstwie zostaną wydalone z organizmu z kałem. Kolejnym sposobem na detoksykacje organizmu jest przyjmowanie substancji, które nie są wchłaniane w przewodzie pokarmowym i absorbują toksyny obecne w żółci. Należy do nich m.in węgiel aktywny i błonnik nierozpuszczalny w wodzie.

Naturalna metoda chelatacji

Metoda chelatacji polega na stosowaniu chelatu, czyli substancji, która wiąże toksyny obecne w organizmie. Do naturalnych chelatów zalicza się bioflawonoidy. Bioflawonoidy są to związki aktywne biologicznie (przeciwutleniacze), należą do polifenoli roślinnych. Ich działanie polega na wymiataniu wolnych rodników, zmniejszaniu namnażania się komórek kancerogennych, regulacji metabolizmu hormonów steroidowych oraz obniżeniu ryzyka zachorowania na choroby układu krążenia. Posiadają zdolności do chelatowania metali ciężkich tj. rtęć, kadm, ołów. Dzięki temu ich absorbcja przez organizm jest minimalizowana. Do naturalnych chelatów zalicza się owoce (grejpfrut, wiśnie, czereśnie, aronia, czarna porzeczka, borówki, truskawki, jagody, ciemne winogrona, kiwi) i warzywa (seler, brokuł, czerwony burak, pietruszka, czerwona kapusta, rośliny strączkowe) oraz herbatę w szczególności zieloną.

Postbiotyk JOY DAY GOLD- silne korzyści dla organizmu i wsparcie w jego oczyszczaniu

Postbiotyk Gold jest produktem naturalnym, niezwykle bogatym w antyoksydanty – przeciwutleniacze oraz cenne kwasy organiczne. Zawiera ekstrakt z przefermentowanego przez bakterie probiotyczne ekologicznego topinamburu. Szczególnie dedykowany osobom, które chcą zapewnić sobie prawidłowe utrzymanie homeostazy organizmu oraz zahamować szkodliwe dla zdrowia procesy utleniania generujące komórki nowotworowe. Stosowanie go usprawni i wspomoże także procesy oczyszczające organizm.

Podsumowanie

Oczyszczanie organizmu powinno opierać się na zmianie nawyków żywieniowych, dostarczaniu odpowiedniej ilości wody oraz kontrolowaniu przyjmowanego pokarmu. Detoksykacja nie powinna opierać się na stosowaniu głodówek i restrykcyjnego ograniczania pożywienia, ponieważ toksyny podczas utraty tkanki tłuszczowej nie są wraz z nią usuwane z organizmu. Należy przerwać cykl wątrobowo-jelitowy, zwiększyć w organizmie wydalanie żółci co w konsekwencji przyczyni się do założonego efektu. Ten skutek można osiągnąć naturalnie poprzez właściwą dietę bogatą w antyoksydanty, racjonalne stosowanie ziół oraz suplementów a także aktywność fizyczną. Sumienne zachowania i wybory umożliwią organizmowi pracę w prawidłowych warunkach i parametrach. Dzięki nim eliminacja związków toksycznych z organizmu będzie przebiegała naturalnie.

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>