Termogeniki czyli naturalne spalacze tłuszczu

Termogeniki – naturalne spalacze tłuszczu

Termogeniki są to naturalne substancje, które wpływają na termogenezę poposiłkową. W organizmie dochodzi do wzrostu wytwarzania ciepła i większego zużycia energii co w konsekwencji prowadzi do lipolizy. Z tego względu są często zalecane w dietach redukcyjnych  mających na celu utratę masy ciała.

Białko

Zwiększona podaż w diecie sprzyja odchudzaniu, ponieważ do trawienia protein organizm potrzebuje dużo energii. Niewątpliwą zaletą produktów wysokobiałkowych jest niski indeks glikemiczny. Ponadto białko nasila termogenezę. Dla osób z nadwaga i otyłych zaleca się spożycie około 2g/1kg masy ciała na dobę. Przykładowo człowiek, który waży 70kg powinien spożywać około 140g białka na dobę zakładając, że jest zdrowy.

Kurkumina

Termogeniki

Związek zaliczany do termogeników zawarty w kurkumie wspiera odchudzanie. Ponadto zaleca się łączenie kurkumy z czarnym pieprzem, który zwiększa jej wchłanianie nawet do 2000 %. Ciekawym pomysłem na posiłek jest krem z marchwi, kurkumy i imbiru z dodatkiem czarnego pieprzu. To prawdziwa bomba witaminowa o silnym potencjale przeciwutleniającym.

Kapsaicyna

 

Związek chemiczny odpowiadający za charakterystyczny piekący smak w ostrych  papryczkach. Wykazuje szerokie działanie prozdrowotne w tym chemoprewencyjne. Doceniana przez wielu miłośników sportów sylwetkowych i dietetyków. Powinna zagościć w jadłospisie osób z nadwagą i otyłością w postaci produktów spożywczych typu papryka chilli lub suplementów. Istnieją doniesienia, które opisują jej korzystny wpływ na choroby wrzodowe żołądka. Tłumaczy się to między innymi działaniem bakteriobójczym wobec bakterii Helicobacter Pylori.

Imbir

Korzeń o niezwykle wysokim potencjale prozdrowotnym. Jest silnym termogenikiem i wspomaga trawienie. Łagodzi objawy zespołu jelita drażliwego i alergii. Pomaga utrzymać kortyzol w normie i hormon zwany leptyną, który odpowiada za uczucie sytości.
Korzeń należy ścierać do potraw, spożywać w postaci naparu lub sięgnąć po gotowy produkt.
Polecamy szczególnie suplement od Joy Day, który zawiera ekstrakt z imbiru, kurkumy oraz czarnego pieprzu oraz konsorcjum bakterii probiotycznych.
Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>