Blog – baza wartościowej wiedzy od Flow Day

Dlaczego warto czytać nasz blog?

Blogi stały się popularnym, a wygodnym sposobem komunikacji. Ich obfitość zaskakuje, chociaż niektóre ciekawie się zapowiadające poprzestają na kilku tekstach bądź są pisane z doskoku raz na parę miesięcy. Osobiście stawiamy na systematyczność i wielość tematów, przy jednoczesnym nakierowaniu na kilka podstawowych wątków.

Poniższy tekst nie będzie wyjątkowo dotyczył omówienia produktów ani zagadnień ściślej powiązanych z biologią. Spróbuję natomiast przedstawić Czytelnikom zalety naszego bloga jako sposobu komunikowania się, w kontekście pojawiających się w miarę regularnie i często wpisów dotyczących właśnie produktów, ale też zdrowego stylu życia, zasad poprawnego żywienia, elementów fizjologii człowieka, mikrobiologii czy biochemii.

Blog – jak piszemy?

Chcemy, by lektura naszych tekstów była dogodna, by czytało się łatwo, przyjemnie i lekko. Każdym artykułem wiążą się konsultacje, korzystanie ze specjalistycznych materiałów, sprawdzenie aspektów merytorycznych, staranności, poprawności. Związane jest to z nieustanną dbałością o naszych Odbiorców.

Wśród doradców i konsultantów mamy specjalistów od zdrowego stylu życia i odżywiania, sportu, mikrobiologii, biologii, a także humanistów interesujących się powyższymi zagadnieniami i zgłębiających je, biorących ponadto pod uwagę walory językowe wpisów. Przekazywane w formie bloga informacje opierają się na dyplomach, certyfikatach, badaniach ale też na praktyce i doświadczeniu życiowym, w powiązaniu z zagadnieniami z zakresu psychologii i higieny. Poprzeczkę stawiamy sobie coraz wyżej, by pełniej zaspokoić potrzeby Czytelników. Nieustannie się przy tym dokształcamy.

Dbamy, by teksty były wieloaspektowe. Przedstawiając produkty Flow Day, nie skupiamy się wyłącznie na nich, ale na licznych dziedzinach, które mogą zainteresować Czytelnika: od sportu i zdrowego stylu życia po opisy działania ziół, witamin, składników mineralnych, w połączeniu z mikrobiologią, biologią człowieka, ze wskazaniem na liczne związki fizjologii, dietetyki, psychologii i aktywności fizycznej.

Piszemy tak, by teksty były ponadczasowe, jednak śledzimy najnowsze odkrycia naukowe w zakresie dietetyki i szeroko pojętej biologii człowieka, by być na bieżąco przy przygotowywaniu artykułów.

Czytelnik

Zakładamy, Szanowny/a Czytelniku/Czytelniczko, że jesteś osobą zainteresowaną zagadnieniami z zakresu dietetyki, zdrowego stylu życia i biologii. Pragniemy wyjść naprzeciw Twoim oczekiwaniom i każdorazowo przybliżać szczegółowo kontekst opisywanych zagadnień. Bez obaw jednak, nie lubimy przynudzać. Chętnie dzielimy się za to rozmaitymi ciekawostkami, a w miarę potrzeby stwarzamy przestrzeń, w której doradzamy i zalecamy. Kierujemy nasz blog do osób w najprzeróżniejszym wieku. Większość wpisów jest uniwersalna. Nierzadko bierzemy też pod uwagę indywidualne potrzeby, związane ze stylem życia.

Niektórych Czytelników znamy. Jest nam miło po pochwałach. Wdzięczni pozostajemy również  za konstruktywne uwagi krytyczne. Cały czas się rozwijamy, udoskonalamy, poszerzamy zakres tematyczny i merytoryczny. Zależy nam, by czytający odnaleźli potrzebne informacje, zainspirowali się, wprowadzali, jeśli uznają to za korzystne dla siebie, zmiany w trybie życia, w miarę możliwości optymistycznie i pogodnie spoglądając na rzeczywistość, poza metryką swoich 30 czy 80 lat. Nasze informacje są praktyczne i na czasie. Do praktyki życiowej i do aktualności przywiązujemy dużą wagę, śledząc także oczywiście najnowsze doniesienia naukowe.

Czytelnia - blog
Czytelnia – blog

Różnorodność – dla każdego coś pożytecznego.

Myślę, że nasz blog posiada liczne zalety. Wymienię niektóre z nich, zachęcając również do lektury nowych Czytelników, a tych którzy już są z nami, zapraszając do śledzenia kolejnych wpisów.

Naszym pierwszym, realizowanym nieustannie celem było i jest przybliżenie zagadnień związanych z probiotykami – z samą terminologią, zakresem stosowania, potrzebami w tym zakresie na tle funkcjonowaniu układu pokarmowego i wydalniczego człowieka. Opisujemy poszczególne produkty, wyznaczając sobie misję, także edukacyjną, związaną z prebiotykami, probiotykami, postbiotykami i synbiotykami.

W związku z powyższym dość szybko otworzyliśmy się zarówno na kontekst mikrobiologii, jak i biochemii. Przybliżamy zagadnienia związane z funkcjonowaniem mikrobiomu. Piszemy o zdrowych nawykach żywieniowych. Analizując produkty, przedstawiamy nie tylko ich skład, ale też działanie poszczególnych makro- i mikroelementów oraz witamin i nie tylko (np. kwas masłowy). Przekazujemy Państwu również, drobiazgowe nierzadko, informacje o zasadach działania ziół (mięta, głóg, skrzyp itp.)

Bliska pozostaje nam maksyma lepiej zapobiegać niż leczyć. Realizujemy ją nie tylko dzięki działaniom opisanym powyżej. Dość często omawiamy produkty z perspektywy profilaktyki – np. miażdżycy, chorób onkologicznych i, oczywiście, wszelkich schorzeń typowo gastrycznych. Jednocześnie bywa, że nasze teksty mają na uwadze poszerzyć wiedzę Czytelników z zakresu fizjologii czy anatomii (np. budowa i funkcje wątroby). Doradzamy, jak zachować, utrzymać i przywrócić odporność, m.in. w kontekście rozmaitych alergii.

Holistyczne podejście

Dążymy do tego, by teksty związane były również z psychologią, higieną, ekologią, z propagowaniem zdrowego stylu życia. Pokazujemy, jak odpowiednie podejście do mikrobiomu przekłada się na lepsze samopoczucie ogólne i kondycję psychiczną. Prezentujemy, w jak różnych sytuacjach pomocne bywają probiotyki – rekonwalescencja, powrót do równowagi, nabieranie sił, ale także uprawianie sportów, aktywny styl życia, utrzymywanie dużej sprawności. Podpowiadamy, jak radzić sobie z wszechobecnym współcześnie stresem i jak mu się nie dać.

Naszym celem pozostaje bycie pomocnym we wszystkich czterech scharakteryzowanych w powyższych akapitach zakresach. Chcemy wychodzić Czytelnikom naprzeciw, dzieląc się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. Równocześnie otwarci jesteśmy na sugestie i propozycje.

Zaproszenie

Zachęcamy do lektury kolejnych tekstów z zakresu mikrobiologii, dietetyki, fizjologii, zdrowego stylu życia, psychologii, higieny i ekologii; z uwzględnieniem roli probiotyków w zachowaniu dobrego samopoczucia.

Przyjemnego czytania. Zapraszamy do zapoznawania się z następnymi artykułami, które pojawią się już wkrótce. Wiele ciekawych i przydatnych informacji znajduje się również w licznych poprzednich wpisach.

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>