Cellulit – nie musisz z tym żyć

Cellulit – czym jest i kogo dotyczy ten problem?

Cellulit to potocznie zwana „pomarańczowa skórka”. Większości ludzi wydaje się, iż jest to problem z natury kosmetyczny. Tworzy się on w miejscach nadmiernego odkładania tkanki tłuszczowej. Są to najczęściej okolice brzucha, ud oraz pośladków. Niepokojący jest fakt, że ta niedoskonałość dotyka coraz młodsze kobiety, nastolatki a nawet dzieci.sylwetka bez cellulitu

Proces powstawania cellulitu

Cellulit to zmiany zaistniałe pod skórą, które wynikają z nieprawidłowości rozrostowych tkanki łącznej. Ten defekt wywołuje zaburzenia w przepływie krwi oraz limfy. W wyniku tego dochodzi do magazynowania w organizmie niestrawionych produktów przemiany materii. Związki toksyczne są wytwarzane w ludzkim organizmie przez patogenne mikroorganizmy oraz bytujące w ciele pasożyty a także dostarczone do organizmu wraz z pożywieniem. Niechciane toksyny są otaczane tłuszczem, który zmniejsza ich chorobotwórczy wpływ na organizm. W konsekwencji nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia tworząc tym samym cellulit.

Przyczyny i czynniki powstawania cellulitu

*zaburzenia hormonalne wynikające z ich nierównomiernej aktywności
*zbyt niska aktywność fizyczna lub całkowity brak ruchu
*dostarczanie zbyt małej ilości wody, która wspomaga procesy oczyszczania organizmu
*zaburzona praca jelit – problemy z trawieniem, niewłaściwa dieta oraz nieprawidłowy metabolizm prowadzą do         zaburzeń flory bakteryjnej

Czy to tylko cellulit?

Zdecydowanie dominującym czynnikiem i źródłem, który warunkuje powstawanie oraz składowanie w ciele toksyn jest nieprawidłowa praca jelit. Nieprawidłowości flory bakteryjnej, w tym przewaga patogennych bakterii zaburza równowagę mikrobiologiczną organizmu w rezultacie prowadząc do rozszczelnienia jelit i ich dysbiozy. Te niedoskonałości uniemożliwiają organizmowi prawidłowe pozbycie się toksycznych substancji pozyskiwanych wraz z wysoko przetworzonym jedzeniem, dużą ilością cukru i konserwantów znajdujących się w codziennej diecie. Produkowane toksyny przedostają się przez nieszczelną ściankę jelit do krwioobiegu zatruwając w efekcie organizm. Ich nadmiar znacząco osłabia układ immunologiczny, prowadząc do jego niewydolności i następnie zatrzymania toksycznych związków w tkance tłuszczowej.

Problem należy zlikwidować u jego źródła

Cellulit jest obrazem nieprawidłowo funkcjonujących jelit, które prowadzą do dalszych poważnych problemów zdrowotnych. Przemysł kosmetyczny często zachęca do walki z tą przypadłością w sposób zewnętrzny zalecając stosowanie kremów co ostatecznie okazuje się niewystarczające ponieważ nie daje oczekiwanych efektów. Problemem należy zająć się u jego źródła. Przede wszystkim należy zadbać o odbudowanie probiotycznej flory bakteryjnej, która ureguluje pracę całego organizmu.

Dlaczego ważna jest profilaktyka probiotyczna?

Brak odpowiedniej ilości prozdrowotnych bakterii uniemożliwia utrzymanie organizmu w zdrowiu. Probiotyki pomagają przywrócić organizmowi równowagę mikrobiologiczną w jelitach. To właśnie one redukują i neutralizacją toksyny, rozkładają resztki pokarmu, które nieprawidłowo strawione podlegają procesom gnilnym –toksynotwórczym.

Jak pozbyć się cellulitu?

*regularnie dostarczaj odpowiednią jakość i ilość probiotyków
*pij odpowiednią ilość wody
*zadbaj o codzienny ruch
*wprowadź do diety produkty bogate w błonnik ,warzywa oraz owoce
*pamiętaj o spożywaniu naturalnych produktów probiotycznych
*unikaj tłustych potraw i przetworzonej żywności

Podsumowanie

Bakterie probiotyczne bezpośrednio wpływają na uszczelnienie błony śluzowej jelit co stanowi naturalną barierę ochronną dla patogenów. Dodatkowo wpływają na poprawę funkcjonowania układu immunologicznego oraz przemianę materii. Regularne przyjmowanie prozdrowotnej flory sprawi, iż organizm będzie wolny od toksyn, nie będzie musiał się przed nimi bronić i w wyniku tego tworzyć uciążliwego problemu – cellulitu.
Kompleks żywych szczepów bakterii oraz ich prozdrowotne metabolity przyczynią się do poprawy do kondycji zdrowotnej i ogólnej witalności ciała.

 

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>