Probiotyki w diecie – wpływ stosowania

Jaki wpływ ma stosowanie probiotyków w diecie?

Na wstępie może warto przypomnieć czym są probiotyki. Definicja określa to pojęcie jako żywe drobnoustroje, które podane w odpowiedniej ilości wywierają korzystny wpływ na zdrowie gospodarza. W skrócie mówiąc są to bakterie, które wspierają ludzki organizm.
Aktualnie nauka o żywieniu człowieka tak zwana dietetyka bardzo prężnie się rozwija. Niestety wciąż wielu dietetyków i specjalistów pomija niezwykle ważna rolę żywych, witalnych szczepów bakterii probiotycznych w profilaktyce i w leczeniu dietą.
Działanie bakterii probiotycznych to temat na osobny artykuł w dodatku nie jeden. Zamiast opisywać szerokie działanie tych prozdrowotnych mikroorganizmów pragniemy przytoczyć kilka prawdziwych przypadków ludzi, którzy potwierdzają korzystny wpływ probiotyków na zdrowie.

Prawdziwe opinie osób stosujących probiotyki

Czteroletni chłopiec z Wrocławia, który miał mieć wycięty owrzodzony odcinek jelita grubego dzięki stosowaniu Joy Day uniknął operacji .

Czternastoletnia dziewczynka, która miała problemy z chodzeniem i była karmiona dojelitowo została doprowadzona do wyjałowienia mikrobiologicznego. Miało to wpływ na gorsze trawienie ale przede wszystkim na rozluźnienie stolca. Stosowanie preparatów probiotycznych Joy Day pozwoliło na pozbycie się tego problemu.

Kolejnym wartym uwagi przypadkiem była kobieta, która od piętnastu lat chorowała na przewlekłe biegunki. Po kuracji probiotycznej jest żywym dowodem na to, że probiotyki w walce z biegunkami są nieocenioną pomocą. Do dzisiaj poleca wszystkim probiotyki od Joy Day.

Mamy także pozytywne doniesienia od kobiet będących w ciąży i szykujących się na narodziny dziecka. Szczególnie są to przypadki zgłaszające szybszą regenerację organizmu, poprawę samopoczucia i przypływ energii w czasie ciąży. Po porodzie natomiast osoby często donoszą, że stosowanie probiotyków Joy Day w czasie ciąży przełożyło się na ograniczenie nietolerancji pokarmowych i alergii u dziecka.

Rejestrujemy również liczne przypadki gdzie stosowanie wyżej wymienionych preparatów pomogło ustabilizować stan zdrowia pacjentów po antybiotykoterapii oraz chemioterapii.

Wspomnimy również o konferencji w Warszawie, która była poświęcona dietoterapii w chorobach cywilizacyjnych gdzie podeszła do nas mama ośmioletniego chłopca. Kobieta była wręcz zachwycona produktami Joy Day, ponieważ jej syn wyleczył się z alergii. Dowiedzieliśmy się również, że przed stosowaniem żywych bakterii probiotycznych zawartych w preparatach Joy Day, używała innych probiotyków co nie przyniosło zamierzonych rezultatów.

sportowiec trzymający probiotyki
Karol Małecki – Kulturysta IFBB PRO

Na koniec przytoczymy jeszcze przykład stosowania probiotyków u sportowców sylwetkowych. Jak wiadomo żeby zbudować duże mięśnie potrzebna jest wysokoenergetyczna dieta. Wiąże się to z tym, że codziennie trzeba spożywać ogromne ilości pożywienia.  Dostajemy dziesiątki pozytywnych opinii na temat poprawy trawienia i lepszego samopoczucia przez osoby spożywające ogromną ilość kalorii. Najlepszym przykładem mogą być czołowi polscy kulturyści.

Warto spróbować!

Dla wszystkich osób mających jakieś problemy z : alergiami, nietolerancjami, układem pokarmowym, wypróżnianiem itp. zdecydowanie polecamy produkty probiotyczne marki Joy Day.

Ponadto zachęcamy również do zapobiegawczej suplementacji probiotycznej, ponieważ łatwiej jest zapobiegać niż leczyć.

Autor : Flow Day Team 

 

 

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>