Owoce lasu

Koncentrat napoju probiotycznego Joy Day owoce lasu

Koncentrat napoju probiotycznego Joy Day owoce lasu uzyskany został w naturalnym procesie fermentacji. Co więcej należy do produktów ekologicznych. Nie zawierających glutenu, laktozy oraz substancji konserwujących. Obecny w nim owocowy ekstrakt z owoców leśnych wspomaga jak i również dopełnia jego działanie probiotyczne. Poza aktywnymi drobnoustrojami w jego skład głównie wchodzą liście i owoc jeżyny, czarnej porzeczki, liście poziomki oraz ziele skrzypu. Ze względu na swój przyjemny, kwaskowo owocowy smak stanowi idealny suplement probiotyczny przeznaczony do stosowania przede wszystkim przez dzieci.

Probiotyczny koncentrat – owoce lasu i jego właściwości

zdjęcie owoców lasu w jogurcie

Fundamentalne składniki użyte do jego produkcji są bogate w antyoksydanty, witaminy (pożądaną) wit.C, B, prowitaminę A oraz mikro i makroelementy. Ponadto, metabolity zawartych w napoju drobnoustrojów produkują silnie, pożądane przez ludzki organizm kwasy organiczne np. kwas masłowy, mlekowy, octowy. Ze względu na obecność flawonoidów, garbników oraz pektyn wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Dla kogo jest przeznaczony?

Ogólnie ujmując, ze względu na profil silnie wspierający układ odpornościowy jest przeznaczony szczególnie dla osób zmagającymi się z przewlekłymi infekcjami i stanami zapalnymi. Co więcej, poprzez działanie oczyszczające i moczopędne ekstraktu, zapobiega dolegliwościom ze strony układu moczowego w tym także niewydolności nerek. Doskonale wpływa na odbudowę i uszczelnienie mikroflory jelitowej, która pozwala uregulować częstotliwość wypróżnień, oraz wspomaga trawienie spożytego pokarmu. Aktywne i witalne drobnoustroje hamują procesy starzenia się komórek oraz eliminują procesy powstawania grzybicy, pleśni i zakażeń wywołanymi patogennymi bakteriami.

Zalecenia dotyczące spożywania

Koncentrat napoju probiotycznego Joy Day najlepiej spożywać 3 razy dziennie rozcieńczając go w ok. 100 ml wody bądź innego napoju. Dla dorosłych zalecana dzienna ilość wynosi ok. 15 ml na porcję natomiast dzieci ok. 5ml. Wskazane by probiotyk przyjmować w trakcie posiłku. Jedzenie stanowi idealną „pożywkę”dla witalnych bakterii oraz sprawia, że szybciej przedostają się wraz z przełykaną treścią pokarmową do najważniejszego miejsca ich bytowania- jelit.

Profilaktyka probiotyczna jest bardzo ważna w zachowaniu i utrzymaniu prawidłowej homeostazy organizmu. Warto wspomagać swój organizm spożywając probiotyki w szczególności te wieloszczepowe. Suplementacja nimi powinna obowiązywać zarówno dzieci jak i dorosłych.

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>