Lemoniada probiotyczna – przepis dla każdego

Duża dawka probiotyków i witaminy C w jednej szklance, a zarazem pyszny i orzeźwiający napój. Mamy dla Was propozycję lemoniady, która zadba o Wasze zdrowie i samopoczucie w te upalne dni. Lemoniada probiotyczna to nasz autorski pomysł.

Lemoniada na stole w dzbanku .
 

Lemoniada. Potrzebne składniki:

Woda gazowana 1 litr,1 cytryna, 2 pomarańcza , kilka listków mięty, ekologiczny koncentrat probiotyczny Joy Day mięta, lód.

Przygotowanie:

  1. Przygotuj duże szklane naczynie ( najlepiej dzbanek), w którym przygotujesz lemoniadę.
  2. Umyj owoce i liście mięty. Warto obrać skórkę z owoców, ponieważ często zawiera chemiczne substancje.
  3. Przekrój cytrynę na pół po czym jedną połowę cytryny wyciśnij do dużego naczynia a drugą połówkę pokrój na kilka kawałków i wrzuć do naczynia.
  4. Z pomarańczami postępuj analogicznie czyli jedno pomarańczo wyciśnij do naczynia a drugie pokrój i dodaj do reszty.
  5. Wrzuć do środka liście mięty, ponieważ mają przyjemny aromat ale również korzystny wpływ na trawienie. Nie dotyczy osób uczulonych.
  6. Dodaj do wszystkiego kilka kostek lodu, lemoniada na pewno będzie jeszcze lepsza.
  7. Wlej do naczynia 30-40 ml koncentratu Joy Day mięta. Dostarczysz w ten sposób bardzo cenne dla zdrowia bakterie probiotyczne.
  8. Zalej wszystko litrem gazowanej wody najlepiej schłodzonej. Oczywiście możesz zamienić wodę gazowaną na zwykłą natomiast my polecamy tą pierwszą 🙂
  9. Delektuj się zdrowiem i smakiem lemoniady. Spożycie takiego napoju kilka razy w tygodniu z pewnością poprawi odporność twojego organizmu. Ponadto dobrze się nawodnisz i oczyścisz z toksyn i grzybów.

Jeżeli lubisz słodkie smaki możesz wycisnąć więcej soku z pomarańczy. Dla miłośników kwaśnych rzeczy z pewnością warto dodać trochę więcej cytryny. Mamy nadzieję, że wyjdzie Wam równie pysznie jak nam.

Na zdrowie!

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>